Páciensünk jobb felső 5-ös fogának pótlásával kereste meg rendelőnket. A cél az volt, hogy élethű eredmény szülessen, valamint az, hogy az átadott munka tartós is legyen.
Az alábbiakban bemutatjuk a kiindulást és az eredményt is, és képpáron is megmutatjuk:

(Előtte-utána: A foghiányt természethű és strapabíró cirkon híddal szüntettük meg.)

cirkon-hid-mosolydental-elotte-utana-2203

 

Az első találkozás során megállapítottuk, hogy a szomszédos fogak védelme miatt a legoptimálisabb egy fog implantátum elkészítése lenne, amire cirkon vagy préskerámia korona kerülne. A mellette lévő 4-es fog túl rövid a többihez képest, ezért itt egy élpótlást javasoltunk.

A második lehetőség a híd készítése volt, mely a szomszédos két fogon rögzül, cirkónium-dioxid anyagból. Műgyökér ilyenkor nem készül, de ebben az esetben a túlságosan rövid fog élpótlás helyett koronát kap.

Orvosi szempontból az implantátum beültetést szoktuk javasolni. Ám a felvázolt megoldások közül páciensünk a cirkon hidat választotta, részben azért, mivel rövidebb idő alatt készül el. Így a következő alkalommal elvégeztük a szomszédos fogak előkészítését, amelyekre a híd kerül. Fontos kiemelni, hogy a modern technológiának köszönhetően elég egy minimális foganyagot elvennünk a hidat tartó fogakból! Az elkészült lenyomatot elküldtük a fogtechnikai laborba.

Egy hét múlva már kezünkben volt a leendő fogpótlás „vázlata”, melyet páciensünk ki is próbálhatott. Ilyenkor ügyelünk a pontos illeszkedésre, a színre, formára is.

A legközelebbi alkalommal pedig megtörténhetett a végleges rögzítés! Reméljük, hogy a fotó alapján is látszik, hogy természethű eredményt értünk el. Szebb, teljesebb, formásabb, egységes mosoly lett a végeredmény.

Ahhoz, hogy páciensünk az elkészült fogpótlását sokáig élvezhesse, két dologra kell ügyelnie:

Először is meg kell tanulnia otthon is megfelelően tisztítania azt. A híd tagjai közti rések tisztítása felülről nem lehetséges, mivel ezek illeszkednek, még ha az a mosolyon nem is látszik. Ezért elölről kell bevezetni a résbe a fogköztisztító eszközt. Rendszeres és alapos tisztítás híján a baktériumok megtelepednek a résben és ínygyulladást, fogágybetegséges és a fog alászuvasodását okozzák. Ez pedig a híd tartósságát negatívan befolyásolja.

A másik fontos szempont, hogy rendszeresen kell kontrollon, valamint dentálhigiénés kezelésen megjelenni ahhoz, hogy garantálni tudjuk az elkészült híd egészségét.

A fentiek betartásával hosszú ideig nem lesz gond további kezelésekre, és páciensünk a teljes mosolyával boldogan rághat és nevethet!

Küldjön nekünk üzenetet!






    Ezt az oldalt reCAPTCHA és a Google védi!
    Adatvédelmi irányelvek Általános Szerződési Feltételek